|
☰ Links
|
|
| ID | 31876 |
|---|---|
| Name | Chacha Akaza |
| Other Names | 藜 チャチャ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Maken-Ki! |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Trina Nishimura, Anita Neukar, |
| 声優 | Saeko Zougou, 藏合紗恵子, ぞうごう さえこ |
| タグ | neckerchief, ponytail, hair ribbon, school uniform, tanned |
| Personality | |
| Bust | 99cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 93cm |
Menu
|
|
| Day | |
19 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
8 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chacha Akaza
プロフィール
Anime girl Chacha Akaza is a character from Maken-Ki!.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 / 緑 eyes and 灰色 hair that is 髪上げ / 不明 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の色 | 灰色 | |
| 毛の長さ | 髪上げ / 不明 | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Maken-Ki!
Kawaii or NOT?!
| Mixxles joined |
| gore joined |
2
3
Facebook 
Maken-Ki!