Ushio Kaminogi is one of the main characters from 1/2 summer known for 腰まで / 腰より 白 hair and ピンク eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 48133 |
|---|---|
| Name | Ushio Kaminogi |
| Other Names | 神ノ木 汐 (かみのぎ うしお) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | 1/2 summer |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | braid, side ponytail, flower, school uniform, tie, plaid, knee highs |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Personality | Kind, Timid |
| Likes | rabbits, bears |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ushio Kaminogi
プロフィール
Ushio Kaminogi is a character from 1/2 summer.
They have been indexed as 女性 Teen with ピンク eyes and 白 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 白 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| gyyrfhjtev joined |
/from/1/2 summer(ワンサイドサマー)/uploads/chars/4758-1210814650.png)
Facebook 
1/2 summer