Haruka Takasugi appears in Ore wa Shoujo Mangaka as one of the main characters with 腰まで / 腰より ピンク hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 59002 |
|---|---|
| Name | Haruka Takasugi |
| Other Names | 高杉 ハルカ (たかすぎ はるか) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Ore wa Shoujo Mangaka |
| Media Type | ビジュアルノベル |
| 声優 | Ringo Aoba, 青葉りんご, あおば りんご |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | April 1 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 145cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 45cm |
| Hip | 76cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Haruka Takasugi
プロフィール
Haruka Takasugi is a character from Ore wa Shoujo Mangaka.
They have been indexed as 女性 Child with 紫 eyes and ピンク hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Child | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Dragonborn joined |
/from/オレは少女漫画家/uploads/chars/5524-1351489619.jpg)
Facebook 
Ore wa Shoujo Mangaka