☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 72013 |
|---|---|
| Name | Hinata Kuga |
| Other Names | 空閑 ひなた (くが ひなた) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Shirogane x Spirits! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Sayaka Matsuyama, 松山 紗香, まつやま さやか |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hinata Kuga
プロフィール
Anime girl Hinata Kuga is a character from Shirogane x Spirits!.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 胸まで length.
Profile
麗仙学院の生徒会選抜メンバーで、現役のアイドルデュオ “Shiny” の一人。不思議ちゃんとして売り出し中で、莉々とは真逆にふわふわとしたおっとり系。
日常でも仕事でもキャラは変わらない。
ネットサーフィンが趣味のオタク系でもあり、PCの扱いに長けている。
バトルではサポートに徹して本人は戦わない。
「よぉ~っし! これからは私のステージで~す! みなさん楽しんでいってくださいね!」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Tarnhauser joined |
| Buff joined |
| scijvmas joined |
| FR0STY joined |
nath256 rated Naruto Shippuden ★★★★
|
/from/シロガネ×スピリッツ!/uploads/chars/6186-136718983.jpg)
Facebook 

Shirogane x Spirits!
nath256 rated