|
☰ Links
|
|
| ID | 81959 |
|---|---|
| Name | Yukana Yame |
| Other Names | 八女 ゆかな |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | My First Girlfriend is a Gal |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Yuki Nagaku, 長久友紀, ながく ゆき |
| タグ | gyaru, ponytail, socks |
| Personality | |
| Birthday | March 5 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 160cm |
| Weight | 52kg |
| Bust | 93cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
| Favorite food | Melonpan |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Yukana Yame
プロフィール
Anime girl Yukana Yame is a character from My First Girlfriend is a Gal.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Girlfriend of Junichi Hashiba
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from My First Girlfriend is a Gal
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Mikahyakuya joined |
11
21
Facebook 
My First Girlfriend is a Gal
Natsumimi rated