|
☰ Links
|
|
| ID | 81961 |
|---|---|
| Name | Yui Kashii |
| Other Names | 香椎 結衣 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | My First Girlfriend is a Gal |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Ayana Taketatsu, 竹達彩奈, たけたつ あやな |
| タグ | thighhighs, zettai ryouiki, hinnyuu |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Weight | 53kg |
| Bust | 75cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
| Birthday | June 17 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Favorite food | Cherries |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yui Kashii
プロフィール
Anime girl Yui Kashii is a character from My First Girlfriend is a Gal.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 黒 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Classmate of Junichi Hashiba
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from My First Girlfriend is a Gal
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
1
10
Facebook 
My First Girlfriend is a Gal
SKyongmania faved