|
☰ Links
|
|
| ID | 73967 |
|---|---|
| Name | Yuuna Takanagi |
| Other Names | 高凪 優奈 (たかなぎ ゆうな) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Oh!! Micro-Man |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Haruna Kirishima, 霧島はるな, きりしま はるな |
| Tags | gradient hair, school uniform, knee highs |
| Personality | |
| Birthday | August 8 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 164cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuuna Takanagi
Profile
Anime girl Yuuna Takanagi is a character from Oh!! Micro-Man.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Wof joined |
| firesuslik joined |

Facebook 
Oh!! Micro-Man