One of the notable characters from Idol Incidents, Natsuki Hoshina is recognized for long Розовый hair and желтый eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 78434 |
|---|---|
| Name | Natsuki Hoshina |
| Other Names | 星菜 夏月(ほしな なつき) |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | Idol Incidents |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Sarara Yashima, 八島さらら, やしま さらら |
| Теги | twintails |
| Личность | |
| Age | 16 |
| Height | 157cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 76cm |
| Birthday | July 6 |
| Sign | Cancer ♋ |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Natsuki Hoshina
Профиль
Natsuki Hoshina is a character from Idol Incidents.
They have been indexed as Женщина Подросток with желтый eyes and Розовый hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | желтый | |
| Цвет волос | Розовый | |
| Длина волос | To Chest | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Idol Incidents