Ume Momoi is a character from Idol Incidents featuring very long Блондинка / Желтый hair and Синий eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 78439 |
|---|---|
| Name | Ume Momoi |
| Other Names | 桃井 梅(ももい うめ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Idol Incidents |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Sayaka Nakaya, 仲谷明香, なかや さやか |
| Теги | |
| Личность | |
| Height | 162cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | September 1 |
| Sign | Virgo ♍ |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ume Momoi
Профиль
Ume Momoi is a character from Idol Incidents.
They have been indexed as Женщина Подросток with Синий eyes and Блондинка / Желтый hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Синий | |
| Цвет волос | Блондинка / Желтый | |
| Длина волос | To Waist | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Idol Incidents
Kawaii or NOT?!
| Poskdjisaj joined |
| Kirino22 joined |

Facebook 
Idol Incidents