|
☰ Links
|
|
| ID | 105232 |
|---|---|
| Nombre | Kaede |
| Other Names | カエデ |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Wanko no Yomeiri ~Arata na Nihon no Shippo~ |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Kanae Iwasaki, 岩崎可苗, いわさき か なえ |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Height | 160cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaede
Perfil
Anime girl Kaede is a character from Wanko no Yomeiri ~Arata na Nihon no Shippo~.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Rubio / Amarillo hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | Animal |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SK071 rated Slayers ★★★★★
|
| graintime joined |

Facebook 
Wanko no Yomeiri ~Arata na Nihon no Shippo~
SK071 rated