|
☰ Links
|
|
| ID | 107407 |
|---|---|
| Nombre | Ai Minamizato |
| Other Names | 南里愛 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Underclassmates |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Minako Sango, 三五美奈子, さんご みなこ |
| Etiquetas | school uniform, hair ribbon |
| Personalidad | |
| Birthday | December 1 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 153cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ai Minamizato
Perfil
Anime girl Ai Minamizato is a character from Underclassmates.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Marrón hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 