|
☰ Links
|
|
| ID | 108097 |
|---|---|
| Nombre | Kafuru |
| Other Names | 華風流 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Senran Kagura |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Shiori Izawa, 井澤詩織, いざわ しおり |
| Etiquetas | whistle |
| Personalidad | |
| Birthday | May 5 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Age | 16 |
| Height | 152cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 60cm |
| Blood Type | B |
| Hobbies | Studying |
| Favorite food | Ice pops |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kafuru
Perfil
Anime girl Kafuru is a character from Senran Kagura.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Senran Kagura
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Mosaic no Tenshi
|
| ValenALSyamsa joined |
18
13
Facebook 
Senran Kagura
SKyongmania faved