Hikage appears in Senran Kagura as a sin clasificar character with al cuello verde hair and naranja eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 53283 |
|---|---|
| Nombre | Hikage |
| Other Names | 影寿司 (ひかげ) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Senran Kagura |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Ryoko Shiraishi, 白石涼子, しらいし りょうこ |
| Expresado Por | Kara Edwards, Janet Mason, |
| Etiquetas | knife, shirt, collar, midriff, tattoo, jeans, pants |
| Personalidad | |
| Birthday | September 9 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 160cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | O |
| Hobbies | None |
| Favorite food | None |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hikage
Perfil
Hikage is a character from Senran Kagura.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Naranja eyes and Verde hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Naranja | |
| Color de Cabello | Verde | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Senran Kagura (Series) (2011)
Senran Kagura (2013)
Senran Kagura: Shinovi Versus -Proof of Life (2013)
Senran Kagura: Portrait of Girls (2013)
Senran Kagura 2: Deep Crimson (2014)
Senran Kagura: Estival Versus (2015)
Senran Kagura: Peach Beach Splash (2017)
Kai-Ri-Sei Million Arthur (2017)
Senran Kagura: Shinovi Master - Tokyo Youma-hen (2018)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Senran Kagura
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| maeeeetty joined |
| hehewjje8 joined |
1
4
40
Facebook 