|
☰ Links
|
|
| ID | 108236 |
|---|---|
| Nombre | Rice Shower |
| Other Names | ライスシャワー |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Uma Musume: Pretty Derby |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | Manaka Iwami, 石見舞菜香, いわみ まなか |
| Etiquetas | hat, animal ears, tail, one eye showing, idol, horse ears |
| Personalidad | |
| Birthday | March 5 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 145cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
6 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rice Shower
Perfil
Anime girl Rice Shower is a character from Uma Musume: Pretty Derby.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rosa eyes and Marrón hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rosa | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | Animal |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Uma Musume: Pretty Derby (Anime) (2018)
Uma Musume: Pretty Derby Season 2 (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (Series) (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (2021)
Uma Musume: Pretty Derby Season 3 (2023)
Quotes | View all 1 | Add
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Janiiz joined |
SK071 rated Naruto ★★★★★
|
| katez joined |
53
62
25
Facebook
Play Voice Sample

SK071 rated