|
☰ Links
|
|
| ID | 113647 |
|---|---|
| Nombre | Chiaki Murakami |
| Other Names | 村上千秋 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Wrestle Angels Survivor |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Emi Uwagawa, 宇和川恵美, うわがわ えみ |
| Etiquetas | boots, midriff, twin ahoge, multicolour hair, gradient hair, facial mark, hair tube, hair loop, belt, twin |
| Personalidad | |
| Birthday | December 5 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 160cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chiaki Murakami
Perfil
Anime girl Chiaki Murakami is a character from Wrestle Angels Survivor.
They have been indexed as Femenino Adulto with Verde eyes and Verde hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | (Rojo) |
| Color de Cabello | Verde | (Blanco) |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SK071 faved Ninja Scroll
|
SK071 rated Ninja Scroll ★★★★★
|
SilverWolfKing rated The Testament of Sister New Devil BURST ★★
|

Facebook 
Wrestle Angels Survivor
SK071 faved
SilverWolfKing rated