Haruna Misaki appears in Step by Steady as a sin clasificar character with hasta la cintura rubio / amarillo hair and verde eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 1137 |
|---|---|
| Nombre | Haruna Misaki |
| Other Names | 岬 春那(みさき はるな) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Step by Steady |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Natsumi Yanase, 柳瀬なつみ, やなせ なつみ |
| Etiquetas | dress |
| Personalidad | |
| Birthday | September 16 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 155cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | AB |
| Role | Homeroom teacher |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Haruna Misaki
Perfil
Haruna Misaki is a character from Step by Steady.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Verde eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Silk joined |
| UPALL joined |
| IDK_ joined |
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|

Facebook 
Step by Steady
Luna_Bakugo faved