|
☰ Links
|
|
| ID | 12092 |
|---|---|
| Nombre | Yuno Kasuga |
| Other Names | 春日結乃(かすが ゆうの) (Kasuga Yuuno) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Memories Off 6 ~T-Wave~ |
| Tipo de Medio | visual novel |
| Expresado Por | Ui Miyazaki, 宮崎羽衣, みやざき うい |
| Etiquetas | school uniform, flower, bow, hair intakes |
| Personalidad | |
| Birthday | February 28 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 157cm |
| Personality | Friendly |
| Bust | 80cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuno Kasuga
Perfil
Anime girl Yuno Kasuga is a character from Memories Off 6 ~T-Wave~.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Naranja eyes and Púrpura hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Naranja | |
| Color de Cabello | Púrpura | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Sweet Starlight Sisters
|


Facebook 
Memories Off (Series)
Memories Off 6 ~T-Wave~
Memories Off 6: Next Relation
SKyongmania faved