One of the notable characters from Dolphin Wave, Mashio Murahaya is recognized for al cuello rubio / amarillo hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 127174 |
|---|---|
| Nombre | Mashio Murahaya |
| Other Names | 村早麻汐 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Dolphin Wave |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | Makoto Koichi, 小市眞琴, こいち まこと |
| Etiquetas | tanned, midriff, jacket |
| Personalidad | |
| Age | 19 |
| Birthday | October 10 |
| Sign | Libra ♎ |
| Blood Type | O |
| Height | 168cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 55cm |
| Hips | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mashio Murahaya
Perfil
Mashio Murahaya is a character from Dolphin Wave.
They have been indexed as Femenino Adulto with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
47
12
53
Facebook 
Dolphin Wave