|
☰ Links
|
|
| ID | 128053 |
|---|---|
| Nombre | Yuki Higashikata |
| Other Names | 東方 ユウキ |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Roppongi Sadistic Night |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | Erika Ishitobi, 石飛恵里花, いしとび えりか |
| Etiquetas | wavy hair, dress |
| Personalidad | |
| Birthday | January 11 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 162cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | B |
| Age | 25 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuki Higashikata
Perfil
Anime girl Yuki Higashikata is a character from Roppongi Sadistic Night.
They have been indexed as Femenino Adulto with Gris eyes and Borgoña hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Gris | |
| Color de Cabello | Borgoña | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Mikahyakuya joined |

Facebook 
Natsumimi rated