One of the notable characters from Tsukushite Ageru no ni!!, Suzuka Sakurai is recognized for cadera / pasado de cadera negro hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 134 |
|---|---|
| Nombre | Suzuka Sakurai |
| Other Names | 櫻井 涼華, さくらい りょうか |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageru no ni!! |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| Etiquetas | school uniform, blunt bangs, hairband, bow |
| Personalidad | |
| Role | Osananajimi |
| Height | 158cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 85cm |
| Birthday | March 10 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Suzuka Sakurai
Perfil
Suzuka Sakurai is a character from Tsukushite Ageru no ni!!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Negro hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Tsukushite Ageru no ni!!
Tsukushite Agerunoni! PLUS