One of the notable characters from Maji de Watashi ni Koi Shinasai!, Kazuko Kawakami is recognized for al pecho marrón hair and amarillo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 14155 |
|---|---|
| Nombre | Kazuko Kawakami |
| Other Names | 川神 一子 (かわかみ かずこ) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Maji de Watashi ni Koi Shinasai! |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Cynthia Martinez, Goldie Fawn, |
| Expresado Por | Akane Tomonaga, 友永朱音, ともなが あかね |
| Etiquetas | ponytail, school uniform, shorts, spear, hair bobble, sneakers, bow |
| Personalidad | |
| Height | 159cm |
| Birthday | February 26 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Bust | 77cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
8 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
4 Character of the Month nominations |
|
Kazuko Kawakami
Perfil
Kazuko Kawakami is a character from Maji de Watashi ni Koi Shinasai!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Amarillo eyes and Marrón hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Step-sister of Momoyo Kawakami
Childhood friend of Shouichi Kazama
Appears as | Edit Assignments
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! (2009)
Maji de Watashi ni Koishinasai! (Series) (2009)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! (Anime) (2011)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S (2012)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! A (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| MrOtaku26 joined |
| RollingStationCubie joined |
SKyongmania faved Hototogisu
|

Facebook 
SKyongmania faved