☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 15005 |
|---|---|
| Nombre | Haruka Suzushiro |
| Other Names | 珠洲城 遥 |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Mai Hime |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Ryouka Yuzuki, 柚木涼香, ゆずき りょうか |
| Expresado Por | Lori Barnes-Smith, Lori Barnes Smith, Lori Barnes |
| Etiquetas | curly hair, makeup |
| Personalidad | |
| Birthday | August 3 |
| Sign | Leo ♌ |
| Age | 17 |
| Blood Type | A |
| Height | 159cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Haruka Suzushiro
Perfil
Anime girl Haruka Suzushiro is a character from Mai Hime.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Rubio / Amarillo hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes
Comentario
Similar Characters
Also from Mai Hime
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.

Facebook 

Mai Hime
My-Hime (Series)