|
☰ Links
|
|
| ID | 151 |
|---|---|
| Nombre | Maria Wakamiya |
| Other Names | 若宮 マリア(わかみや まりあ) |
| Role | Personaje Secundario |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | shawl, qipao, earrings, bracelet, hair intakes, model |
| Personalidad | |
| Height | 172cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 90cm |
| Birthday | May 29 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maria Wakamiya
Perfil
Anime girl Maria Wakamiya is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~.
They have been indexed as Femenino Adulto with Azul eyes and Gris hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Gris | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | (A las Orejas) |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Tj009 joined |
SKyongmania rated One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island ★★★★★
|
SKyongmania faved One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island
|
Elias rated Apocalypse Hotel ★★★★★
|


Facebook 
Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~
SKyongmania rated
Elias rated