Nagomi Shiraishi is a personaje secundario character from Akane-Iro ni Somaru Saka known for a las orejas rosa hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 1638 |
|---|---|
| Nombre | Nagomi Shiraishi |
| Other Names | 白石 なごみ, しらいし なごみ |
| Role | Personaje Secundario |
| Primary Assignment | Akane-Iro ni Somaru Saka |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Oma Ichimura, 壱智村小真, いちむら おま |
| Etiquetas | hairclip, one eye showing, bow, school uniform, ahoge |
| Personalidad | |
| Birthday | July 21 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 144cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nagomi Shiraishi
Perfil
Nagomi Shiraishi is a character from Akane-Iro ni Somaru Saka.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rosa hair that is A las Orejas length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rosa | |
| Largo de Cabello | A las Orejas | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Akane-Iro ni Somaru Saka (2007)
Akane-Iro ni Somaru Saka (Series) (2007)
Akane-iro ni Somaru Saka Parallel (2008)
Akane-iro ni Somaru Saka (Anime) (2008)
Akane-Iro ni Somaru Saka (OVA) (2009)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
4
1
Facebook 