See Other Versions of this Character
☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 16484 |
|---|---|
| Nombre | Ai Yamagata |
| Other Names | 山県 愛 (やまがた あい) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Cross Days |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Maki Kobayashi, 小林眞紀, こばやし まき |
| Etiquetas | glasses, hair intakes, curly hair, school uniform, bow |
| Personalidad | |
| Birthday | June 14 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Star Sign | Gemini |
| Blood Type | AB |
| Height | 156cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ai Yamagata
Perfil
Anime girl Ai Yamagata is a character from Cross Days.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Púrpura hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Púrpura | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | (Hasta los Hombros) |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
School Days (Series) (2005)
School Days (2005)
Summer Days (2006)
Cross Days (2010)
Shiny Days (2012)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árbol de familia
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Tarnhauser joined |
| Buff joined |
| scijvmas joined |
| FR0STY joined |
nath256 rated Naruto Shippuden ★★★★
|


Facebook 

nath256 rated