Marika Kamijou is a character from Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~ featuring hasta la cintura rubio / amarillo hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 24025 |
|---|---|
| Nombre | Marika Kamijou |
| Other Names | 上条 真璃香 (かみじょう まりか) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~ |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Yuko Gibu, 儀武ゆう子, ぎぶ ゆうこ |
| Etiquetas | twin ahoge, school uniform, twintails, bow |
| Personalidad | |
| Bust | 84cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Marika Kamijou
Perfil
Marika Kamijou is a character from Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Daughter of Mifuyu Kamijou
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Dovah joined |
| gyyrfhjtev joined |
3
66
32
67
Facebook 
Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~