Yumiko Sakaki is a personaje principal character from Grisaia no Kajitsu -LE FRUIT DE LA GRISAIA- known for cadera / pasado de cadera púrpura hair and rojo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 27329 |
|---|---|
| Nombre | Yumiko Sakaki |
| Other Names | 榊 由美子 (さかき ゆみこ) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Grisaia no Kajitsu -LE FRUIT DE LA GRISAIA- |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Ryoko Tanaka, 田中涼子, たなか りょうこ |
| Etiquetas | school uniform, tie, plaid |
| Personalidad | |
| Birthday | November 10 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 163cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
16 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
9 Character of the Month nominations |
|
Yumiko Sakaki
Perfil
Yumiko Sakaki is a character from Grisaia no Kajitsu -LE FRUIT DE LA GRISAIA-.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Púrpura hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | (Púrpura) |
| Color de Cabello | Púrpura | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Daughter of Michiaki Sakaki
Appears as | Edit Assignments
Grisaia no Kajitsu -LE FRUIT DE LA GRISAIA- (2011)
Grisaia no Kajitsu: The Fruit of Grisaia (Series) (2011)
Grisaia no Meikyuu -Le Labyrinthe de Grisaia- (2012)
Le Fruit de la Grisaia (2014)
The Eden of Grisaia (2015)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| ouriah joined |
1 
Facebook 