|
☰ Links
|
|
| ID | 27336 |
|---|---|
| Nombre | Yuria Harudera |
| Other Names | 春寺 由梨亜 (はるでら ゆりあ) |
| Role | Personaje Secundario |
| Primary Assignment | Grisaia no Kajitsu -LE FRUIT DE LA GRISAIA- |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Erika Narumi, 鳴海エリカ, なるみ えりか |
| Etiquetas | suit, necklace, curly hair, chibi, mole |
| Personalidad | |
| Birthday | April 2 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 172cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 92cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuria Harudera
Perfil
Anime girl Yuria Harudera is a character from Grisaia no Kajitsu -LE FRUIT DE LA GRISAIA-.
They have been indexed as Femenino Adulto with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Grisaia no Kajitsu -LE FRUIT DE LA GRISAIA- (2011)
Grisaia no Kajitsu: The Fruit of Grisaia (Series) (2011)
Grisaia no Meikyuu -Le Labyrinthe de Grisaia- (2012)
Le Fruit de la Grisaia (2014)
The Eden of Grisaia (2015)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SK071 rated Slayers ★★★★★
|
| graintime joined |
9 
Facebook 
SK071 rated