Kotoha Okihara is a personaje principal character from Kamikaze ☆ Explorer! known for cadera / pasado de cadera azul hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 28146 |
|---|---|
| Nombre | Kotoha Okihara |
| Other Names | 沖原 琴羽 (おきはら ことは) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Kamikaze ☆ Explorer! |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Ryouko Ono, 小野涼子, おの りょうこ |
| Etiquetas | hair ribbons, twintails, twin ahoge |
| Personalidad | |
| School Year | 2 |
| Height | 165cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 59cm |
| Hips | 92cm |
| Blood Type | AB |
| Birthday | June 15 |
| Sign | Gemini ♊ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kotoha Okihara
Perfil
Kotoha Okihara is a character from Kamikaze ☆ Explorer!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Azul hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Azul | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Ranceasterisk joined |
| Kerqus_ joined |
3
66
12
52
Facebook 
Kamikaze ☆ Explorer!