One of the notable characters from Wife Squadron Aisaiger Powered, Aiko Hishidou is recognized for hasta los hombros azul hair and púrpura eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 2878 |
|---|---|
| Nombre | Aiko Hishidou |
| Other Names | 菱堂 藍胡(ひしどう あいこ), Saiger Iris |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Wife Squadron Aisaiger Powered |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Junko Shimeno, 〆野潤子, しめの じゅんこ |
| Etiquetas | hair intakes, mechsuit, mole, turtleneck |
| Personalidad | |
| Age | 36 |
| Birthday | September 9 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Blood Type | B |
| Height | 162cm |
| Weight | 51kg |
| Bust | 92cm |
| Waist | 64cm |
| Hip | 95cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aiko Hishidou
Perfil
Aiko Hishidou is a character from Wife Squadron Aisaiger Powered.
They have been indexed as Femenino Adulto with Púrpura eyes and Azul hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Azul | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Frases | View All
“ Iris blooming in constantly flowing water...... Saiger Iris! ”
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Alxdna joined |
4
3
Facebook 
Wife Squadron Aisaiger Powered