Sophie Andrea Yukitou appears in Wife Squadron Aisaiger Powered as a sin clasificar character with al pecho rubio / amarillo hair and verde eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 2884 |
|---|---|
| Nombre | Sophie Andrea Yukitou |
| Other Names | ソフィー・アンドレア・雪籐(そふぃー・あんどれあ・ゆきとう), Saiger Lily |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Wife Squadron Aisaiger Powered |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Ayumi Fujimura, 藤村歩, ふじむら あゆみ |
| Etiquetas | hair intakes, wavy hair, necklace, mechsuit |
| Personalidad | |
| Age | 30 |
| Birthday | July 31 |
| Sign | Leo ♌ |
| Blood Type | O |
| Height | 170cm |
| Weight | 58kg |
| Bust | 99cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 97cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sophie Andrea Yukitou
Perfil
Sophie Andrea Yukitou is a character from Wife Squadron Aisaiger Powered.
They have been indexed as Femenino Adulto with Verde eyes and Rubio / Amarillo hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Frases | View All
“ The wind of lilies that blows away evil! Saiger Lily! ”
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Sectex joined |
4
4
Facebook 
Wife Squadron Aisaiger Powered