Ayako Hiiragi is a character from Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~ featuring hasta la cintura gris hair and gris eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 30273 |
|---|---|
| Nombre | Ayako Hiiragi |
| Other Names | 柊木 綾子 (ひいらぎ あやこ) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~ |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Kaori Mizuhashi, 水橋かおり, みずはし かおり |
| Etiquetas | teacher, labcoat, shirt, frills, apron, hairclip |
| Personalidad | |
| Height | 165.8cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ayako Hiiragi
Perfil
Ayako Hiiragi is a character from Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~.
They have been indexed as Femenino Adulto with Gris eyes and Gris hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Gris | |
| Color de Cabello | Gris | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Walkure Romanze ~Shoujo Kishi Monogatari~ (2011)
Valkyrie Romance: Girl Knight Story (2013)
Walkure Romanze More & More (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 