Kinu Kanisawa appears in Tsuyokiss as a protagonista character with al cuello naranja hair and azul eyes.
See Other Versions of this Character
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 3179 |
|---|---|
| Nombre | Kinu Kanisawa |
| Other Names | 蟹沢 きぬ(かにさわ きぬ) |
| Role | Protagonista |
| Primary Assignment | Tsuyokiss |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Yuuki Kajita, 梶田夕貴, かじた ゆうき |
| Etiquetas | school crest, tie, school uniform, fang, hair bobble, braids, chibi, hinnyuu |
| Personalidad | |
| Birthday | July 20 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 149cm |
| Role | Osananajimi |
| Personality | Airhead, Carefree |
| Bust | 78cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kinu Kanisawa
Perfil
Kinu Kanisawa is a character from Tsuyokiss.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Naranja hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Naranja | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Tsuyokiss (2005)
Tsuyokiss (Series) (2005)
Tsuyokiss 2gakki (2008)
Maji de Watashi ni Koishinasai! (Series) (2009)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! (2009)
Tsuyokiss 3gakki (2011)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| wgiybat joined |
Elias faved Seven Senses of the Reunion
|
| Alxdna joined |

Facebook 
Elias faved