Nagomi Yashi is a character from Tsuyokiss featuring hasta la cintura púrpura hair and rojo eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 3181 |
|---|---|
| Nombre | Nagomi Yashi |
| Other Names | 椰子 なごみ(やし なごみ) |
| Role | Protagonista |
| Primary Assignment | Tsuyokiss |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Yokote Kumiko, 横手 久美子, |
| Etiquetas | tsundere, school crest, school uniform, tie |
| Personalidad | |
| Birthday | February 28 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 170cm |
| Role | Schoolmate, Student, Student Council Member |
| Bust | 87cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nagomi Yashi
Perfil
Nagomi Yashi is a character from Tsuyokiss.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Púrpura hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Púrpura | (Negro) |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Tsuyokiss (2005)
Tsuyokiss (Series) (2005)
Tsuyokiss Cool×Sweet (2006)
Tsuyokiss 2gakki (2008)
Tsuyokiss 3gakki (2011)
Quotes | View all 10 | Add
|
0 likes
There's a difference between freedom and being irresponsible, you know? |
|
0 likes
It's getting in the way of my work. |
|
0 likes
Dunno. |
|
0 likes
I'm not a Coconut. My name is Yashi Nagomi. |
|
0 likes
I'm not Coconuts! My name is Yashi Naomi. |
|
0 likes
Tsuyokiss. |
|
0 likes
Kani. |
|
0 likes
Kani. |
|
0 likes
Your blabbering is annoying! |
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Alxdna joined |

Facebook
Play Voice Sample
