Himeno Katsuragi is a personaje principal character from D.C. III ~Da Capo III~ known for al cuello marrón hair and verde eyes.
See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 34043 |
|---|---|
| Nombre | Himeno Katsuragi |
| Other Names | 葛木 姫乃 (かつらぎ ひめの) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | D.C. III ~Da Capo III~ |
| Tipo de Medio | visual novel |
| Expresado Por | Mikoi Sasaki, 佐々木未来, ささき みこい |
| Etiquetas | hair ribbons, school uniform, twintails, bow, flower, socks, chibi |
| Personalidad | |
| Birthday | March 3 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 155cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 73cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 77cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Himeno Katsuragi
Perfil
Himeno Katsuragi is a character from D.C. III ~Da Capo III~.
They have been indexed as Femenino Niño with Verde eyes and Marrón hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | (Turquesa) |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Niño | (Adolescente) |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Dragonborn joined |

Facebook 
D.C. Da Capo (Series)
D.C. III ~Da Capo III~