One of the notable characters from Tsujidou-san no Jun'ai Road, Maki Koshigoe is recognized for al cuello azul hair and rojo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 46560 |
|---|---|
| Nombre | Maki Koshigoe |
| Other Names | 腰越 マキ , こしごえ まき |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Tsujidou-san no Jun'ai Road |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Hiromi Hirata, 平田宏美, ひらた ひろみ |
| Etiquetas | bandages, spiky hair, school uniform, katana |
| Personalidad | |
| Birthday | August 16 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 170cm |
| Bust | 98cm |
| Waist | 59cm |
| Hips | 99cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maki Koshigoe
Perfil
Maki Koshigoe is a character from Tsujidou-san no Jun'ai Road.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Azul hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Azul | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Daughter of Sagami Yamamoto
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Please joined |
| aniconie82 joined |
3
66
32
67
Facebook 
Tsujidou-san no Jun'ai Road