Anime girl Bronte Shirley Shindo is a adolescente with al cuello length rubio / amarillo hair and púrpura eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 48312 |
|---|---|
| Nombre | Bronte Shirley Shindo |
| Other Names | 新堂・シャーリー・ブロンテ (しんどう・しゃーりー・ぶろんて) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Oppai Gakuen Marching Band Bu! |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Saki Minase, 水瀬沙季, みなせ さき |
| Etiquetas | uniform, hat, feather, gloves, boots, drum, shorts, tie, school uniform, mini skirt, frills |
| Personalidad | |
| Bust | 91cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Bronte Shirley Shindo
Perfil
Anime girl Bronte Shirley Shindo is a character from Oppai Gakuen Marching Band Bu!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Rubio / Amarillo hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Oppai Gakuen Marching Band Bu!