Michiru is a personaje secundario character from Air known for cadera / pasado de cadera rojo hair and amarillo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 49 |
|---|---|
| Nombre | Michiru |
| Other Names | みちる |
| Role | Personaje Secundario |
| Primary Assignment | Air |
| Tipo de Medio | visual novel |
| Expresado Por | Serena Varghese, Serena Varghese-Gonzalez, Serena Beth Varghese |
| Expresado Por | Yukari Tamura, 田村ゆかり, たむら ゆかり |
| Etiquetas | cheek curls, twintails |
| Personalidad | |
| Height | 145cm |
| Weight | 39kg |
| Bust | 72cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 70cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Michiru
Perfil
Michiru is a character from Air.
They have been indexed as Femenino Niño with Amarillo eyes and Rojo hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | |
| Color de Cabello | Rojo | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Niño | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Air (Anime)
Air