|
☰ Links
|
|
| ID | 52121 |
|---|---|
| Nombre | Sanae Dekomori |
| Other Names | 凸守 早苗(でこもり さなえ) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Love, Chunibyo & Other Delusions |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Sumire Uesaka, 上坂堇, うえさか すみれ |
| Expresado Por | Brittney Karbowski, , |
| Etiquetas | twintails, school uniform, chunibyo, tareme |
| Personalidad | |
| Birthday | August 9 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 143cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 72cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 70cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
9 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Sanae Dekomori
Perfil
Anime girl Sanae Dekomori is a character from Love, Chunibyo & Other Delusions.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Love, Chunibyo & Other Delusions
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Mimisara44 joined |

Facebook 
Love, Chunibyo & Other Delusions