Lieri Bishop is a sin clasificar character from Prison Battleship 3 Brainwashing Route of Boiling Sand known for al cuello púrpura hair and verde eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 52161 |
|---|---|
| Nombre | Lieri Bishop |
| Other Names | リエリ・ビショップ (Rieri Bishop) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Prison Battleship 3 Brainwashing Route of Boiling Sand |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Miya Serizono, 芹園みや, せりぞの みや |
| Etiquetas | uniform, stockings, boots |
| Personalidad | |
| Height | 164cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Lieri Bishop
Perfil
Lieri Bishop is a character from Prison Battleship 3 Brainwashing Route of Boiling Sand.
They have been indexed as Femenino Adulto with Verde eyes and Púrpura hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Púrpura | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Taimanin (series) (2005)
Prison Battleship 3 Brainwashing Route of Boiling Sand (2007)
Taimanin Asagi -Battle Arena- (2014)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Skuyskiy joined |
18
20
Facebook 