|
☰ Links
|
|
| ID | 56605 |
|---|---|
| Nombre | Iori Himeboshi |
| Other Names | 姫星 伊織 (ひめぼし いおり) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Jokuaku Saimin 180 Byou |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | stockings, school uniform, bow, frills, curly hair, hair ribbons, twin ahoge, cheek curls |
| Personalidad | |
| Height | 156cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Iori Himeboshi
Perfil
Anime girl Iori Himeboshi is a character from Jokuaku Saimin 180 Byou.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Haruat25i00 joined |
SK071 rated Slayers ★★★★★
|

Facebook 
Jokuaku Saimin 180 Byou
SK071 rated