|
☰ Links
|
|
| ID | 58810 |
|---|---|
| Nombre | Sakine Ichimura |
| Other Names | 市村 咲音, いちむら さきね |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Qualiaffordance |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Ringo Aoba, 青葉りんご, あおば りんご |
| Etiquetas | bow, twintails, school uniform, ahoge |
| Personalidad | |
| Height | 152cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakine Ichimura
Perfil
Anime girl Sakine Ichimura is a character from Qualiaffordance.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Turquesa eyes and Rosa hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Turquesa | |
| Color de Cabello | Rosa | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Step-sister of Kazuki Ichimura
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Code Geass: Lelouch of the Rebellion ★★★★
|

Facebook 
Qualiaffordance
SilverWolfKing rated