|
☰ Links
|
|
| ID | 62897 |
|---|---|
| Nombre | Chie Endou |
| Other Names | 遠藤 智慧 (えんどう ちえ) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Cocoro@Function! |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | school uniform, braid, stockings |
| Personalidad | |
| Height | 159cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Role | Student council vice president |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chie Endou
Perfil
Anime girl Chie Endou is a character from Cocoro@Function!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Azul hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Azul | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| shdow02 joined |
Elias rated Engage Kiss ★★★★★
|
| Kishyy joined |
Elias faved Killed Again, Mr. Detective?
|

Facebook 
Cocoro@Function!
Elias rated
Elias faved