|
☰ Links
|
|
| ID | 67329 |
|---|---|
| Nombre | Seine Yoshinoya |
| Other Names | 吉野谷 星音 (よしのや せいね) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | LOVELY×CATION2 |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Mai Gotou, 後藤麻衣, ごとう まい |
| Etiquetas | school uniform, school crest, bow, knee highs |
| Personalidad | |
| Birthday | June 10 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 170cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 60cm |
| Hips | 88cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Seine Yoshinoya
Perfil
Anime girl Seine Yoshinoya is a character from LOVELY×CATION2.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
Showofreader rated Adam's Sweet Agony ★★★★
|

Facebook 
LOVELY×CATION2
Showofreader rated