☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 70477 |
|---|---|
| Nombre | Tsuyuri Watanuki |
| Other Names | 綿貫 つゆり(わたぬき つゆり) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Ama Koi Syrups ~Hajirau Koigokoro de Shitaku Naru Amagami-sama no Koi Matsuri~ |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Mami Ozaki, 尾崎真実, おざき まみ |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Height | 154cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | A |
| Birthday | May 7 |
| Sign | Taurus ♉ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tsuyuri Watanuki
Perfil
Anime girl Tsuyuri Watanuki is a character from Ama Koi Syrups ~Hajirau Koigokoro de Shitaku Naru Amagami-sama no Koi Matsuri~.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Marrón hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árbol de familia
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
Lessar faved Touhou Project
|
| Lessar joined |
| rainroaddoll joined |

Facebook 

Ama Koi Syrups ~Hajirau Koigokoro de Shitaku Naru Amagami-sama no Koi Matsuri~
Lessar faved