Mikoto Kiba appears in Triage X as a deuteragonista character with cadera / pasado de cadera gris hair and verde eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 71082 |
|---|---|
| Nombre | Mikoto Kiba |
| Other Names | 木場 美琴 |
| Role | Deuteragonista |
| Primary Assignment | Triage X |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Yui Kondou, 近藤唯, こんどう ゆい |
| Etiquetas | scarf, hair intakes, goggles |
| Personalidad | |
| Age | 17 |
| Height | 162cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mikoto Kiba
Perfil
Mikoto Kiba is a character from Triage X.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Verde eyes and Gris hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Gris | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Triage X
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| theqngnsng joined |

Facebook 
Triage X