Midori Tsukada appears in Starlight ☆ Idol -Colorful Top Stage!- as a personaje principal character with al cuello verde hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71810 |
|---|---|
| Nombre | Midori Tsukada |
| Other Names | 津嘉田 翠 (つかだ みどり) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Starlight ☆ Idol -Colorful Top Stage!- |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | chibi, hair ribbon, midriff |
| Personalidad | |
| Height | 168cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 91cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Midori Tsukada
Perfil
Midori Tsukada is a character from Starlight ☆ Idol -Colorful Top Stage!-.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Verde hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Verde | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Ranceasterisk joined |

Facebook 
Starlight ☆ Idol -Colorful Top Stage!-