|
☰ Links
|
|
| ID | 71841 |
|---|---|
| Nombre | Setsuna Shinonome |
| Other Names | 東雲 雪菜 (しののめ せつな) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Shirogane x Spirits! |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Airi Ishihara, 石原 愛依梨, いしはら あいり |
| Etiquetas | sword, katana, school uniform, plaid, bow, ahoge, hairclip |
| Personalidad | |
| Height | 159cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Setsuna Shinonome
Perfil
Anime girl Setsuna Shinonome is a character from Shirogane x Spirits!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Naranja hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Naranja | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
50
21
Facebook 
Shirogane x Spirits!