|
☰ Links
|
|
| ID | 72223 |
|---|---|
| Nombre | Izumi Tachibana |
| Other Names | 立花 和泉 (たちばな いずみ) |
| Role | Personaje Secundario |
| Primary Assignment | Hana no No ni Saku Utakata no |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | ahoge |
| Personalidad | |
| Height | 161cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Izumi Tachibana
Perfil
Anime girl Izumi Tachibana is a character from Hana no No ni Saku Utakata no.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Verde eyes and Verde hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Verde | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| astrokkotsu joined |

Facebook 
Hana no No ni Saku Utakata no