Shinon Amamiya appears in Ama no Sora Retrospect as a personaje principal character with al pecho rubio / amarillo hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74099 |
|---|---|
| Nombre | Shinon Amamiya |
| Other Names | 天宮 しのん (あまみや しのん) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Ama no Sora Retrospect |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Hotori Asami, , あさみ ほとり |
| Etiquetas | school uniform, stockings, twintails, hairclip, hair ribbons |
| Personalidad | |
| Height | 155cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shinon Amamiya
Perfil
Shinon Amamiya is a character from Ama no Sora Retrospect.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Ama no Sora Retrospect